MANAGER ACHIZITII CATEGORIE GRADINA

AMBIENT

  • job Full Time
recrutare@ambient.ro
Incarca CV-ul tau (max 1Mb)

Poți aplica la acest job si la toate celelalte locuri de muncă folosind CV-ul tău online. Apasa linkul de mai jos pentru a posta CV-ul tău online pentru a-l tirmite apoi la angajator.

Cautam, pentru sediul nostru central din Sibiu, MANAGER ACHIZITII pentru categoria GRADINA

CANDIDATUL IDEAL:

  • Foarte bune abilitati de relationare si comunicare interpersonala pe toate canalele (fata in fata, telefonic, scris);
  • Experienta de cel putin 3 ani in retail / comertul (vanzari sau achizitii);
  • Reprezinta un avantaj major experiența in comertul cu obiecte de gradina (mobilier de gradina, seminte, plante si arbusti ornamentali, pomi fructiferi, flori, alte obiecte de gradina etc.);
  • Experienta in gestionarea unei echipe de achizitori / buyeri;
  • Studii superioare;
  • Bune cunostinte de operare PC (MS Office, in special Excel)
  • Experienta in utilizarea sistemelor informatice utilizate in comert (CRM etc.) reprezinta un avantaj.

RESPONSABILITATI

ROLUL managerului de achizitii categorie gradina in Ambient Sibiu este de a gestiona relatiile cu furnizorii, negocierea contractelor, stabilirea strategiei comerciale şi urmărirea realizării obiectivelor stabilite la nivelul departamentului.

  • Selectarea şi evaluarea furnizorilor, negocierea contractelor comerciale şi stabilirea condiţiilor comerciale cu furnizorii;
  • Realizare deplasări la târguri şi expoziţii;
  • Stabilirea strategiei comerciale pe game de produse;
  • Stabilirea promoţiilor (împreună cu furnizorii) şi urmărirea rezultatelor;
  • Monitorizarea studiului pieţei şi a concurenţei;
  • Stabilirea regulilor comerciale care trebuie respectate la nivelul întregului departament (inclusiv în punctele de vânzare;)
  • Urmărirea creşterii volumului de vânzări şi promovarea produselor, în special a celor cu personalitate, prin intermediul clienţilor strategici;
  • Stabilirea gamei de produse şi a personalului de vânzare aferent departamentului la fiecare deschidere a unui nou centru comercial;
  • Testarea de noi produse şi urmărirea rezultatelor;
  • Realizarea vizitelor periodice la punctele de lucru şi evaluarea modului de desfăşurare a activităţii în punctele de vânzare;
  • Supervizarea activităţii personalului din subordine;
  • Analiza eficienţei departamentului;
  • Urmărirea în permanenţă a vânzărilor pe toate canalele de vânzare şi în fiecare lună, a situaţiei realizării targeturilor stabilite cu furnizorii;

BENEFICII:

  • Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabil in urma interviului;
  • Bonusuri trimiestriale in functie de realizari conform KPI actuali;
  • Autoturism si telefon de serviciu;
  • Achizitii din companie si parteneri la preturi preferentiale;
  • Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in companie;
  • Prime ocazionale;
  • Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
  • Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes;
  • Plan individual de dezvoltare, plan de cariera si cursuri de dezvoltare profesionala platite de companie.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Pentru mai multe detalii despre compania noastra, puteti vizita www.ambient.ro sau puteti vedea aici profilul nostru de angajator de pe aceasta platforma de recrutare.

SUCCES! 🙂

Etichetat ca: , , , , ,

Lasă un comentariu