BUYER – departament achizitii

Profelis

  • job Full Time
recrutare@profelis.ro
Incarca CV-ul tau (max 1Mb)

Poți aplica la acest job si la toate celelalte locuri de muncă folosind CV-ul tău online. Apasa linkul de mai jos pentru a posta CV-ul tău online pentru a-l tirmite apoi la angajator.

Cautăm, pentru departamentul nostru de achizitii din Sibiu, o persoana pentru pozitia de BUYER.

Rolul unui buyer este de a gestiona la nivel operational derularea contractelor de achizitii cu furnizorii din categoriile pe care le gestioneaza. Un buyer este, practic, legatura dintre echipele de vanzari si furnizorii de materiale de constructii si finisaje (ceramica, parchet, usi, vopsele, adezivi).

CANDIDATUL IDEAL pentru pozitia de buyer:

  • Studii superioare;
  • Experienta in vanzari sau in achizitii de materiale de constructii si finisaje reprezinta un avanataj;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere;
  • Bune abilitati de lucru cu calculatorul, in special pachetul Office (word, excel, powerpoint)
  • Foarte bune abilitati de lucru in echipa;

RESPONSABILITATILE unui buyer in Profelis:

  • Indeplinirea obiectivelor comerciale alocate pe furnizorii gestionati;
  • Monitorizarea pietei si studiul concurentei pe categoriile alocate;
  • Preluarea comenzilor din punctele de lucru / echipele de vanzari si transformarea acestora in comenzi specifice furnizorilor din portofoliul propriu;
  • Transmiterea comenzilor catre furnizori și obținerea termenelor de livrare;
  • identificarea oportunitatilor de tansport a marfurilor de la furnizori catre punctele de lucru;
  • Monitorizarea plaților catre furnizori si a livrarilor conform termenilor agreati;
  • Monitorizeaza stadiul livrarilor și comunica cu punctele de lucru si echipele de vanzari privind eventualele intarzieri in livrarea marfurilor catre clienti;
  • Prelucrarea in sistem a comenzilor;
  • Optimizarea stocurilor in retea;

BENEFICII:

1. Pachet salarial motivant, format din salariul fix, tichete de masa si bonus in functie de indeplinirea obiectivelor;
2. Posibilitatea de dezvoltare profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive.

Te asteptam sa vii in echipa noastra in calitate de buyer in departamentul de achizitii materiale de constructii si finisaje interioare (ceramica, parchet, usi, vopsele, adezivi)!

Pentru mai multe amanunte despre companie, accesati websiteul nostru sau profilul de angajator de pe aceasta platforma.

INTRA IN CONT SAU CREEAZA UNUL NOU, INCARCA UN CV ACTUALIZAT SI APLICA ACUM LA ACEST JOB

Etichetat ca: , ,

Lasă un comentariu