Analist Calcul

Gabteo HR

  • job Full Time
Incarca CV-ul tau (max 1Mb)

Poți aplica la acest job si la toate celelalte locuri de muncă folosind CV-ul tău online. Apasa linkul de mai jos pentru a posta CV-ul tău online pentru a-l tirmite apoi la angajator.

Pentru clientul nostru, o companie in crestere, care ofera un pachet complet de servicii bazat pe o gama larga de echipamente de masurare de inalta precizie pentru proprietati comerciale, proprietari de case si utilitati energetice, suntem in cautarea unui Analist Calcul – Vorbitor de Limba Franceza.

Produsele si serviciile acopera instalarea, punerea in functiune a contoarelor si facturarea consumului de energie, apa si costuri auxiliare.

Responsabilitati:

·        Crearea bazei de date prin introducerea in programul de calcul specializat a datelor inscrise in fisele de montaj si documentele anexate acestora, conform procedurilor interne;

·        Efectuarea completarilor, a modificarilor în baza de date conform procedurilor interne;

·        Aplicarea metodologiei de calcul si efectuarea calculelor pentru determinarea consumurilor individuale;

·         Arhivarea documentelor necesare calculului;

·        Oferirea de raspunsuri reclamatiilor clientilor privitoare la calculul consumurilor individuale.

Cerinte:

·        Studii medii / superioare;

·        Cunostinte foarte bune de operare calculator (MS Excel, MS Word);

·        Competente de baza in matematica;

·        Cunosterea limbii franceze – nivel mediu.

·        Abilitati de comunicare;

·        Abilitati de organizare;

·        Atentie concentrata și distributiva;

·        Orientare spre client si capacitatea de a lucra in echipa.

Beneficii:

·        Pachet salarial atractiv;

·        Mediu de lucru tanar si dinamic;

·        Perspective de dezvoltare profesionala.

Etichetat ca: , , , ,

Lasă un comentariu

Privire generală asupra jobului