PERSONAL VANZARI – Sighișoara

Incarca CV-ul tau (max 1Mb)

Poți aplica la acest job si la toate celelalte locuri de muncă folosind CV-ul tău online. Apasa linkul de mai jos pentru a posta CV-ul tău online pentru a-l tirmite apoi la angajator.

Cauti locuri de munca in Sighișoara? Vrei sa incepi sau sa iti dezvolti cariera in comert? Cautam, pentru clientul nostru, unul dintre cei mai importanti comercianti si retaileri de materiale de constructii, instalatii si finisaje interioare din Sighisoara, PERSONAL VANZARI la raft:

  • ASISTENT VANZARI

  • LUCRATOR COMERCIAL

  • GESTIONAR

  • CASIER

Candidatul ideal pentru pozitiile de personal vanzari Sighisoara:

  • absolvent/ă de liceu sau scoala profesionala
  • dorinta si capacitatea de a invata si a aplica lucruri noi
  • bune capacitati de comunicare si relationare
  • persoane energice, dinamice, disciplinate
  • persoane cu un caracter onest si puternic

Responsabilitati principale pentru posturile de personal vanzari magazin:

Pentru posturile de ASISTENT VANZARI si LUCRATOR COMERCIAL ne dorim urmatoarele lucruri de la tine:

  • aprovizionarea rafturilor cu marfa (nu te stresa, nu e chiar atat de mult de munca)
  • aranjarea marfurilor la raft in sistem FIFO
  • etichetarea corecta si completa a marfurilor la raft
  • participarea la inventarele anuale
  • intampinarea clientilor
  • identificarea nevoilor clientilor prin discutii relaxate cu acestia
  • cautarea, oferirea si prezentarea celor mai potrivite solutii si pachete de produse in conformitate cu nevoile identificate
  • tratarea si depasirea obiectiilor; finalizarea vanzarii
  • pregatirea marfurilor pentru livrare

Pentru postul de GESTIONAR, in plus fata de celelalte posturi, vei administra un raion din tote punctele de vedere, asa cum ar fi propria afacere:

  • vei face comenzi in functie de cererile clientilor si standardizarea magazinului;
  • vei gestiona vechimea stocurilor, produsele expirate si stocurile cu miscare lenta astfel incat raionul sa produca profit, nu pierderi (nu te ingrijora, daca nu cunosti aceste concepte de comert modern, ti le vom explica noi; suntem una din cele mai bune scoli de vanzari);
  • vei administra echipa cu care lucrezi (da, exact, ca gestionar esti un team-leader, de fapt): vei participa la recrutarea, instruirea, evaluare si motivarea oamenilor din subordine, astfel incat sa iti poti indeplini obiectivele de business ale raionului alocat;

Ce ne dorim in plus?

  • sa zambesti mereu, atat clientilor, cat si celorlalti colegi si sa intretii buna dispozitie
  • sa nu stai toata ziua pe telefon, pentru ca rezultatele vin din vanzarile catre clienti si nu din postarile de pe facebook

Se ofera:

  • pachet salarial motivant, format din salariu fix, tichete de masa, bonusuri in functie de vanzari;
  • un mediu de lucru relaxant (fluxul de clienti nu e atat de mare ca la un supermarket, deci vei avea posibilitatea sa iti tragi din cand sufletul);
  • un colectiv cu oameni de calitate, atat din punct de vedere profesional, cat si caracterial;
  • dezvoltarea unei cariere in comertul modern, atat prin trainingurile periodice tehnice, de cunoastere a produselor, cat si traininguri de vanzari, negociere, managementul timpului etc. Astfel, iti asiguram nu doar dezvoltare personala, cat si pe cea profesionala.
  • posibilitatea de a avansa in cariera: aproape toti angajatii pe functii de conducere in companie au fost pregatiti si recrutati din interior.
  • vei invata, implicit, cum sa gestionezi o afacere pe bune, in lumea reala. Crede-ne, nu e putin lucru. (sunt fosti colegi care acum sunt directori de multinationale in domeniu, dar care au fost mai intai asistenti de vanzari si gestionari in compania clientului nostru)

Aplica acum! Te asteptam!

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Pentru a fi la curent si cu alte oportunitati de cariera, fa-ti cont si seteaza-ti aici o alerta de joburi noi (vei primi automat orice job nou disponibil pe aceasta platforma de recrutare). Suplimentar, poti sa urmaresti pagina noastra de Facebook, sa te inscrii si sa adaugi toti prietenii tai in grupul nostru de anunturi de Locuri de munca in Sighisoara de pe Facebook.

Daca vrei sa stii cum sa iti faci un cv de nota 10 si cum sa te pregatesti pentru interviu, citeste articolele noastre de pe blogul de cariera.

SUCCES!

Etichetat ca: , , , , , ,

Lasă un comentariu