fbpx

CONSULTANT OFERTARE materiale de constructii Medias

AMBIENT

0770937736 recrutare@ambient.ro
Incarca CV-ul tau (max 1Mb)

Poți aplica la acest job si la toate celelalte locuri de muncă folosind CV-ul tău online. Apasa linkul de mai jos pentru a posta CV-ul tău online pentru a-l tirmite apoi la angajator.

CANDIDATUL IDEAL:

  • Foarte bune cunostinte tehnice de specialitate in domeniul MATERIALELOR DE CONSTRUCTII;
  • Reprezinta un avantaj cunoașterea portofoliului de produse: zidarie rosie si alba (Wienerberger, Macon, Ytong, Siceram, Cemacon),sisteme de invelitori (Bramac, Tondach, Siceram, Lindab, Viking Profile), sisteme de hidroizolare, termosisteme si compartimentari si vata minerala (Rigips, General Membrane, Adeplast, Caparol, Rockwool);
  • Minim 2 ani experienta in constructii sau in vanzarea materialelor de constructii;
  • Excelente abilitati de comunicare, vanzare si negociere;
  • Bune abilitati de planificare, organizare si coordonare;
  • Atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor;
  • Cunostinte de operare PC.
  • Existenta unui portofoliu de mesteri de zidarie / invelitori / izolante reprezinta un avantaj major in calitate de consultant ofertare Sighet – materiale de constructii.

RESPONSABILITATI:

  • Identifica potentialii clienti;
  • Acorda consiliere tehnica clientilor, promoveaza si vinde produsele companiei in una din ariile materialelor de constructii / invelitori / izolante / instalatii termice;
  • Elaboreaza oferte tehnico-comerciale din gama produselor comercializate
  • Urmareste derularea contractelor cu partenerii din domeniul constructiilor;
  • Administreaza baza de date cu mesterii locali cu care colaboreaza compania;
  • Asigura suport tehnic echipei locale de vanzari, prin intalniri directe cu clientii si cu echipele cu care acestia colaboreaza;
  • Sustine cursuri de pregatire tehnica pentru personalul din departament.

BENEFICII:

1. Salariu fix;
2. Tichete de masa;
3. Bonusuri in functie de indeplinirea obiectivelor de performanta;
3. Posibilitatea de dezvoltare profesionala.

Etichetat ca: , , ,