fbpx

Graphic Designer / Grafician cu Experință

Human STRATEGICS

  • job Full Time
florin@humanstrategics.ro
Incarca CV-ul tau (max 1Mb)

Poți aplica la acest job si la toate celelalte locuri de muncă folosind CV-ul tău online. Apasa linkul de mai jos pentru a posta CV-ul tău online pentru a-l tirmite apoi la angajator.

Recrutam, pentru clientul nostru, un specialist in graphic design pentru postul de GRAFICIAN – Sibiu

CANDIDATUL IDEAL pentru postul de Graphic Designer / Grafician (Sibiu)

    • Cunoștințe avansate și experiență în programe de grafică: Photoshop/ Adobe Illustrator / CorelDraw

    • Abilitatea de a crea concepte grafice pentru campanii de promovare și de declinare a key-visualului pe diverse medii și dimensuni

    • Cunoștițe de prelucrare a imaginilor și fotografiilor, corecții de culoare, decupări, adaptări la scală

    • Cunoștințe despre nevoile de prelucrare ale graficii în funcție de suportul pe care va fi imprimată

    • Originalitate, creativitate, atenție la detalii, meticulozitate, spirit de echipă, maturitate, abilitate de prioritizare, capacitate de respectare a termenelor

    • Nu sunt obligatorii, dar sunt considerate avantaje cunoștițele de bază în prelucrări necesare social media, digital marketing, YouTube.

    • Cunoștințe de DTP – pregătire a materialelor pentru producție (nivel de client, nu de producător)

    • Experiență de minimum 5 ani. De preferat (dar nu eliminatoriu) în agenții de publicitate, firme de producție publicitară, grupuri editoriale sau freelancing cu prezentarea portofoliului.

RESPONSABILITATI

    • Realizarea conceptului grafic pentru promoțiile/ campaniile periodice și redimensionarea layout-ului conform livrabilelor necesare

    • Realizarea conceptului grafic și dezvoltarea materialelor corporate (stationary, broșuri, prezentări, materiale comerciale etc)

    • Realizarea structurii și elementelor grafice pentru comunicarea digitală – facebook, newslettere, bannere digitale etc

    • Gestionarea etapelor necesare finalizării dezvoltării materialelor de la brief intern la producție – nevoile de informații, feedback, condiții de producție, recepția materialelor

    • Gestionarea spațiilor de comunicare din locație și păstrarea evidenței materialelor folosite pentru fiecare dintre ele.

BENEFICII

    • pachet salarial atractiv;

    • tichete de masa de 15 lei;

    • multiple beneficii si facilitati a achizitia de produse si servicii ale companiei si partenerilor acestora;

    • mediu de lucru placut;

    • oportunitati de deszvoltare profesionala si a carierei.

Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Pentru mai multe informatii despre Human Strategics gasiti aici.