fbpx

MANAGER VANZARI materiale de constructii si finisaje – locat in Cluj sau Sibiu

AMBIENT

  • job Full Time
0770937736 recrutare@ambient.ro
Incarca CV-ul tau (max 1Mb)

Poți aplica la acest job si la toate celelalte locuri de muncă folosind CV-ul tău online. Apasa linkul de mai jos pentru a posta CV-ul tău online pentru a-l tirmite apoi la angajator.

Cautam, pentru sediul nostru central, MANAGER VANZARI materiale de constructii si finisaje interioare (poate fi locat in Sibiu sau Cluj)

CANDIDATUL IDEAL:
  • Foarte bune abilitati de relationare si comunicare interpersonala pe toate canalele (fata in fata, telefonic, scris);
  • Experienta de cel putin 3 ani in managementul vanzarilor;
  • Experienta de cel putin 3 ani in comertul (vanzari sau achizitii) cu materiale de constructii si finisaje interioare;
  • Cunoasterea pietei si furnizorilor de materiale de constructii;
  • Experienta in gestionarea echipelor de agenti de vazari de teren;
  • Studii superioare;
  • Bune cunostinte de operare PC (MS Office, in special Excel);
  • Experienta in utilizarea sistemelor informatice utilizate in comert (CRM etc.) reprezinta un avantaj.

RESPONSABILITATI

ROLUL managerului de vanzari pentru canalul de vanzari este de a coordona intraga activitate de vanzari si a echipelor de vanzari din punctele de lucru pe canalul alocat avand ca finalitate indeplinirea obiectivelor de vanzari propuse.

  • Participa la elaborarea de strategii de vanzare pe segmentul de clienti alocat (clienti Ambient Total, Mesteri);
  • Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzare pe segmentul alocat;
  • Participa in mod activ la definirea conceptelor proiectului Ambient Total; dezvolta, implementeaza si urmareste buna desfasurare a proiectelor Ambient Total la nivel local, pe fiecare punct de lucru;
  • Se asigura de corectitudinea implementarii diverselor proiecte si campanii la nivel local, pe fiecare punct de lucru alocat;
  • Analizeaza tendintele pietei si propune sefului ierarhic obiectivele de vanzari si marja;
  • Urmareste realizarea planului de vanzari; monitorizeaza performantele obtinute pe segmentul alocat si pe fiecare punct de lucru in parte, conform obiectivelor;
  • Monitorizeaza lunar performantele individuale ale Consultantilor Vanzari Ambient Total si Consultantilor Tehnici, conform indicatorilor de performanta;Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii Consultantilor de Vanzari AT si Consultantilor Tehnici astfel incat sa se asigure de utilizarea eficienta a timpului de lucru si de indeplinirea obiectivelor stabilite;
  • Culege si prelucreaza informatiile furnizate de acestia cu privire la: produse solicitate in piata, calitatea produselor comercializate , viteza de rotatie/vechimea stocurilor, preturile practicate de companie versus competitie,performanta personalului si transmite concluziile catre managerii implicati in rezolvarea situatiilor aparute;

BENEFICII:
  • Excelent pachet salarial si de beneficii, negociabil in urma interviului;
  • Bonusuri trimiestriale in functie de realizari conform KPI actuali;
  • Autoturism si telefon de serviciu;
  • Achizitii din companie si parteneri la preturi preferentiale;
  • Zile suplimentare de concediu in functie de vechimea in companie;
  • Prime ocazionale;
  • Un mediu de lucru profesional placut si competitiv, in care sunt stimulate si recompensate performantele individuale si de echipa;
  • Oportunitatea dezvoltarii carierei intr-o companie serioasa, solida si de succes;
  • Plan individual de dezvoltare, plan de cariera si cursuri de dezvoltare profesionala platite de companie.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Pentru mai multe detalii despre compania noastra, puteti vizita www.ambient.ro sau puteti vedea aici profilul nostru de angajator de pe aceasta platforma de recrutare.

SUCCES! 🙂

Etichetat ca: , , , ,

Follow by Email
RSS