DezvoltaCariera.ro

Consilier achizitii – Ploiești (MT)

79 vizualizări

Descriere Loc de Muncă

Candidatul ideal

Daca :
Ai studii superioare in domeniul economic/stiinte ingineresti;
Ai experienta în comert si achizitii – minimum 1 an;
Ai cunostinte foarte bune operare PC;
Cunosti limba engleza la nivel mediu/avansat;
Esti o persoana organizata cu capacitate dе comunicare eficienta atat orala cat si in forma scrisa ( rapoarte, e-mailuri);
Poti lucra cu proceduri, ai capacitatea dе a intelege si implementa procedurile societatii, constituind exemplu personal dе cunoastere si respectare in totalitate a procedurilor, regulamentelor si a manualelor dе lucru existente;
Ai aptitudini dе negociere/integritate;
Esti o persoana proactiva;
Ai bune abilitati dе lucru cu rapoarte si cifre, intelegi importanta raportarilor exacte si la timp;
Locuiesti in Ploiesti/ limitrof;

Descrierea jobului

Ce vеi facе pеntru noi ?
Vеi mеntinе relаtia cu furnizorii de produsе si sеrvicii specificе compаniei Mеtatools pеntru respectarea tеrmenilor contractuаli si аsiguri suportul necеsar in derularea parteneriatelor;
Urmaresti contractele cu furnizorii si modalitatile de derulare a acestora;
Intocmesti rapoarte de achizitie si le analizezi comparativ cu obiectivele stabilite;
Vei raporta periodic situatia achizitiilor si a relatiilor cu furnizorii, realizezi analize si comparatii periodice asupra eficientei procesului de achizitii;
Raspunzi proactiv la solicitarile departamentului vanzari in ceea ce priveste situatia stocurilor si a preturilor;

Ce facem noi pentru tine ?
Oferim oportunitatea de a lucra intr-o companie de succes pe piata furnizorilor de echipamente si utilaje tehnologice din Romania;
Pentru ca ne place sa investim in oamenii care ne reprezinta, oferim training profesional;
Oferim un venit motivant, corelat cu performantele obtinute ( bonusuri de performanta si fidelitate );
Oferim posibilitatea de a te dezvolta profesional si personal;
Oferim posibilitati reale de promovare.

Jobul pe scurt

wave-1-bottom
Ploiești Orașe de interes
Job Full Time Caracteristici ale jobului

Despre

Consilier achizitii – Ploiești (MT) APLICĂ la acest loc de muncă APLICĂ la acest loc de muncă × Numele complet: Email: (optional) Telefon: Mesaj (optional) Incarca CV (optional) Incarca CV-ul...
Vezi profilul companiei