DezvoltaCariera.ro

Contabil Șef

103 vizualizări

Descriere Loc de Muncă

Vrei să-ți dezvolți cariera în domeniul contabilității?

Căutăm Contabil Șef în Sibiu în cadrul unei companii specializată în transporturi de mărfuri:

Anunturi gratuite de recrutare online

Candidatul ideal:

  •  Studii economice universitare;
  •  Experiență de minimum 5 ani în contabilitate și de minimum 2 ani pe o poziție similară;
  •  Excelenta cunoaștere a standardelor române de contabilitate precum și a legislației fiscale în vigoare;
  •  Cunoștințe solide de MS Office;
  •  Atestatul de expert contabil autorizat CECCAR reprezinta un avantaj.

Responsabilități în calitate de Contabil Șef în Sibiu:

  • Supervizează activitatea departamentului de contabilitate;
  •  Verifică completitudinea și acuratețea înregistrărilor contabile precum și procesarea la termen a informațiilor contabile;
  •  Supervizează activitatea de calculare a taxelor și impozitelor datorate precum și a deducerilor posibile;
  •  Supervizează activitatea de elaborare a documentelor și declarațiilor fiscale ale companiei;
  •  Asigură conformitatea tuturor documentelor financiar-contabile;
  •  Asigură închiderile contabile lunare, semestriale și anuale;
  •  Se implică în realizarea raportărilor financiare ale companiei.

Beneficii:

  • Excelent pachet salarial și de beneficii;
  •  Un mediu de lucru relaxat și plăcut, în care sunt stimulate și recompensate performantele individuale și de echipă.

Află mai multe despre noi pe pagina noastră de angajator DezvoltaCariera sau pe pagina noastră de facebook DezvoltaCariera.

Pentru mai multe locuri de muncă în Sibiu, accesează aici grupul nostru de Facebook cu Locuri de Muncă în Sibiu.

Jobul pe scurt

wave-1-bottom
Sibiu Orașe de interes
Job Full Time Caracteristici ale jobului

Despre

Contabil Șef 103 vizualizări Descriere Loc de Muncă Data publicării: iunie 22, 2020 Vrei să-ți dezvolți cariera în domeniul contabilității? Căutăm Contabil Șef în Sibiu în cadrul unei companii specializată...
Vezi profilul companiei