SC AMBIENT CONSTRUCT SOLUTIONS SRL

Inginer devize ofertare / decontare

5 vizualizări

Descriere Loc de Muncă

Cerințe;

Absolvent de studii superioare, preferabil domeniul construcții;
Expert achiziții publice;
Cunoscător al unui program de devize – constituie avantaj cunoașterea Windev, Intersoft;
Cunoștințe bune ale MS Office – Excel, Word, Outlook,
Cunoștințe bune privind tehnologiile de execuție a lucrărilor de construcție civile și industriale;
Bun cunoscător al pieței materialelor de construcții;
Experiență la întocmirea și optimizarea bugetelor de lucrări;
Experiență în studierea documentațiilor specifice licitațiilor publice de lucrări (caiete de sarcini, fișe de date, planuri, memorii tehnice) și întocmirea ofertelor complete, ținând cont de cerințe;

Abilități

Abilități bune de organizare, comunicare și negociere;
Abilități dezvoltate de lucru pe calculator;
Abilități de lucru în echipă și dezvoltarea unui colectiv unit.

Responsabilități

Studiază documentația: caiete de sarcini, fișe de date, planuri, memoriu tehnic, în platforma de licitații SICAP;
Întocmește propuneri tehnice si financiare pe programul WINDEV pentru licitații;
Solicită oferte furnizorilor și negociază condițiile de achiziție cu aceștia;
Realizează analize comparative ale ofertelor primite de la furnizori;
Construiește și argumentează răspunsurile tehnice la clarificări;
Colaborează cu inginerii și tehnicienii pentru implementarea corespunzătoare a soluției tehnice propuse în proiecte;
Întocmește situații de lucrări;
Participă la întocmirea cărții tehnice a construcției.

Cuvinte cheie: , , , ,

Abilități:

Jobul pe scurt

wave-1-bottom
București, Ilfov Orașe de interes
Job Full Time Caracteristici ale jobului

Despre

Inginer devize ofertare / decontare APLICĂ la acest loc de muncă APLICĂ la acest loc de muncă × Numele complet: Email: (optional) Telefon: Mesaj (optional) Incarca CV (optional) Incarca CV-ul...
Vezi profilul companiei