APC Universal Partner

Sef magazin – departament finisaje

253 vizualizări

Descriere Loc de Muncă

Căutăm, pentru magazinul de bricolaj și finisaje interioare Ambient din Mediaș, o persoană pentru postul de ȘEF MAGAZIN – departament finisaje Ambient - magazin finisaje interioare

Candidatul ideal pentru postul de șef magazin – departament finisaje interioare:

  • Minim 2 ani experienta in pozitii similare in domeniul retail (cash&carry/DIY);
  • Cunoasterea pietei de profil;
  • Abilitati de relationare, comunicare si negociere,;
  • Abilitati de coordonare, motivare si dezvoltare a echipei;
  • Atitudine proactivă, orientată către atingerea obiectivelor;
  • Cunostinte solide in analiza eficientei operationale specifice: rotatia stocurilor, profitabilitate etc.;
  • Excelente abilități de operare PC și utilizare a unor programe de tip ERP / CRM.

Responsabilități principale:

  • Coordoneaza activitatea departamentului de finisaje din cadrul magazinului;
  • Participa in procesul de vanzare si asigura buna desfasurare a serviciilor pre/post vanzare;
  • Asigura respectarea metodologiei si principiilor de merchandising si respectarea planogramei;
  • Monitorizeaza piata;
  • Monitorizeaza obiectivele lunare trasate si propune actiuni concrete pt realizarea acestora;
  • Este responsabil de asigurarea in bune conditii a activitatii de aprovizionare cu marfa, precum si de dimensionarea corecta a stocului pe raioanele pe care le coordoneaza;
  • Raspunde de organizarea si controlul inventarelor la nivelul raioanelor pe care le coordoneaza;
  • Optimizarea stocurilor in raport cu obiectivele lunare;
  • Monitorizeaza modul in care echipa de vanzari prezinta clientilor programele si serviciile Ambient;
  • Evalueaza performantele echipei pe care o coordoneaza si propune masuri de motivare a acesteia.

Beneficii:

1. Pachet salarial format din salariu fix, tichete de masa si bonusuri in functie de performanta; 2. Posibilitatea de dezvoltare personala si profesionala in cadrul unei echipe dinamice si competitive; 3. Se perfectioneaza in mod continuu atat din punct de vedere al cunostintelor tehnice, al abilitatilor de vanzari,cat si al abilitatilor de management, prin intermediul training-urilor oferite de companie.   Pentru mai multe detalii privind compania noastră, vizitați pagina noastră de angajator APC – francizat Ambient!   Îndeplinești criteriile și postul de gestionar retail finisaje interioare – scule prezintă interes pentru tine?

Apasă butonul APLICĂ la acest loc de muncăatașează un CV și te vom contacta pentru un interviu.

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

Cuvinte cheie: , , ,

Abilități:

Jobul pe scurt

wave-1-bottom
Mediaș, Dumbrăveni Orașe de interes
Job Full Time, poziție de MANAGEMENT Caracteristici ale jobului

Despre

Sef magazin – departament finisaje APLICĂ la acest loc de muncă APLICĂ la acest loc de muncă × Numele complet: Email: (optional) Telefon: Mesaj (optional) Incarca CV (optional) Incarca CV-ul...
Vezi profilul companiei