Sc Lubrisol Trade Srl

Specialist achizitii – Sc Lubrisol Trade Srl – Ploiești

0 vizualizări

Descriere Loc de Muncă

Lubrisol Trade isi mareste echipa.
Angajam Specialist Achizitii.
Descrierea postului
? Vei fi implicat direct in stabilirea relatiilor cu furnizorii, astfel incat sa asiguri in permanenta optimizarea stocurilor si corelarea lor cu necesarul real si cu cererea din partea clientilor.
? Vei prospecta piata si vei alege cei mai buni furnizori in functie de pret, calitate, conditii si termene de livrare.

Cerinte

Responsabilitati
? Prospectarea pietei si negocierea termenelor si conditiilor cu furnizorii;
? Stabilirea unor relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a sarcinilor de munca uzuale;
? Lansarea si urmarirea comenzilor catre furnizori si inregistrarea acestora in programul de gestiune;
? Analiza comenzi/stocuri/preturi
? Gestionarea documentelelor primite de la furnizori si a corespondentei avute cu acestia;
? Organizarea logistica pentru aprovizionarea comenzilor pregatite de furnizori si urmarirea acestora pana la receptie;
? Analiza stocurilor si a vanzarilor si optimizarea acestora;
? Colaborarea cu celelalte departamente pentru a asigura in permanenta un flux de informatii corect si a evita eventuale probleme sau neclaritati;
? Intocmeste forecast anual.

Cerinte:
? Cunostinte/ competente principale respectiv expertiza achizitiilor
? Cunoasterea si aplicarea legislatiei in achizitii;
? Cunostinte de limba engleza nivel mediu spre avansat;
? Rigurozitate si atentie la detalii
? Abilitati de negociere;
? Abilitati de mediere
? Abilitati de planificare si organizare in gestionarea concomitenta a mai multor sarcini;
? Abilitati de lucru in echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
? Lucru intr-o echipa de oameni energici si perseverenti;
? Program flexibil de lucru de luni pana vineri;
? Atmosfera de lucru placuta;
? Laptop, telefon, birou, scaun.

Cuvinte cheie:

Source:

Abilități:

Jobul pe scurt

wave-1-bottom
Ploiești Orașe de interes
Internship / Voluntariat / Fără experiență Caracteristici ale jobului