Alta Consult

Specialist personal-salarizare în Sibiu

218 vizualizări

Descriere Loc de Muncă

Ne mărim echipa cu  o nouă colegă sau coleg pe poziția de specialist personal salarizare în Sibiu!

Locuri de muncă în România și străinătate

PROFILUL CANDIDATULUI:

  • Expriență în activitatea de administrare personal și salarizare de cel puțin 3 ani;
  • Experiență în calculul salarial;
  • O excelentă cunoaștere a legislației muncii (codul muncii și legislația aferentă);
  • Studii de nivel licență;
  • Studiile economice de nivel mediu sau superior reprezintă un avantaj;
  • O persoană cu o atitudine pozitivă, dispusă să învețe în permanență, capabilă și să ia decizii autonom;

RESPONSABILITĂȚI:

  • gestionarea tuturor documentelor aferente relațiilor de muncă: contracte de muncă (inclusiv informarile și celelalte documente specifice la angajare); concedii medicale, adeverințe;
  • efectuarea pontajelor și calcularea orelor lucrate;
  • calcul salarial, calculul bonusurilor lunare, calcul concedii medicale;
  • menținerea legăturii cu toate departamentele (clienții interni și externi) și furnizorii;
  • realizare de diverse rapoarte;

OFERTĂ / BENEFEICII:

  • pachet salarial atractiv;
  • mediu de lucru plăcut;
  • suport in integrare și traininguri on the job.

Te așteptăm în echipa noastră!

Pentru alte detalii privind Alta Consult Sibiu puteți accesa pagina noastră de angajator de pe acest site.

Jobul pe scurt

wave-1-bottom
Job Full Time Caracteristici ale jobului